24.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

При излетување на автобус од коловоз пред Загреб загинаа 11 лица, повредените се пренесени во болници

НАЈЧИТАНО

Неколку лица загинаа, а поголем број се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 05:40 часот на автопатот А4 во правец на Загреб, меѓу Јарек Бишашки и Подворец, кога автобус со полски национални таблички излета од патот. извести полицијата..

Според првите информации загинале 11 лица.

Повредените се пренесени во болниците во Загреб и Вараждин.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО