5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Пријанка Чопра за борбата на нејзината ќерка: „Не знаев дали ќе успее“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Актерката Пријанка Чопра е централното име на британското издание на модниот магазин Вог, а дел од приказната е и нејзината ќерка Малти Мари.

40-годишната поранешна Мис на светот, која се прослави во Холивуд и Боливуд, ја краси насловната страница на февруарското издание на модниот магазин.

На една од фотографиите друштво и прави и првородената Малти Мари. Гордата мама позира во црвен фустан од Ферагамо, додека едногодишното дете носи соодветен розов кадифен фустан од Киси Киси.

Во кадарот, грбот на Малти е свртен од објективот на камерата. Актерката и нејзиниот 10 години помлад сопруг, музичарот Ник Џонас, засега не го откриваат лицето на девојчето на социјалните мрежи и медиумите.

Двојката го дочека своето прво дете во јануари 2022 година, Малти е роден со помош на сурогат мајка. Премногу рано родено, бебето поминало 100 дена во болница пред нејзините родители да успеат безбедно да ја донесат дома.

Чопра зборуваше за Vogue за борбата на Малтини да преживее. „Не знаев дали ќе успее или не“, рече таа на почетокот.

Таа ги коментираше и негативните коментари како на пример дека нејзиното дете е родено од сурогат мајка. Како што прво кажа, стана отпорна на негативни коментари кога се работи за неа, но кога станува збор за нејзината ќерка е малку поинаку.

„Толку е болно кога зборуваат за мојата ќерка. Остави ја на мира! Навистина сум заштитнички настроен кон ова поглавје од мојот живот. Затоа што не се работи само за мојот живот, туку и за нејзиниот. Знам какво е чувството да се држат нејзините мали раце додека ги пребаруваа нејзините вени. Така што не, тоа нема да биде предмет на гласини“.

Пријанка Чопра и членот на музичката група Jonas Brothers се венчаа во 2018 година, повеќедневната свадбена прослава се одржа во татковината на актерката – Индија.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img