23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Пријави за бомби во неколку трговски центри во Загреб

НАЈЧИТАНО

Загребската полиција денеска добила пријави за поставени бомби во неколку трговски центри, потврди Полициската управа во овој град.

Полицијата веднаш излезе на терен и ги презеде потребните дејствија и мерки за утврдување на вистинитоста на пријавите, водејќи сметка за безбедноста на граѓаните, соопшти полицијата, пренесе Хина.

Пребарувањето на просторот се врши во „City Centеr one East“, „Garden Mall“ во населбата Дубрава и „Family Mall“ во Јанкомир.

Од полицијата посочуваат дека засега нема место за паника.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО