Причините за авионесреќата непознати

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Не се познати причините за авионесреќата во Непал, во која официјалниот број на загинати е 68, а по останатите 4 лица од авионот ќе се трага утре.

Во аавионот на компанијата „Јети ерлајнс“ имало вкупно 72 лица, 68 патници и четворица членови на екипажот,

Светските медиуми јавуваат дека компанијата „Јети Ерлајнс“ била на лош глас во светот. Сите непалски компании имаат забрана за летови во Европста Унија, токму поради ризичните летови во непристапните области на оваа земја, на чие подрачје и е Монт Еверест.

Има сомневања дека и во урнатиот авион имало странци и планирани< во потрага по авантури.

Снимките од извлекувањето на телата на загинатите, што се шират на социјалните мрежи, се стравични, Погледнете самите:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img