Принцот Хари призна кои сѐ опојни супстанции ги консумирал

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во јавноста не престануваат да излегуваат детали од книгата „Резервa“ (Spare) на принцот Хари, која официјално беше објавена на 10 јануари.

Во мемоарите тој откри шокантни детали за односите меѓу членовите на кралското семејство. Јавноста има можност да дознае некои приказни кои никого не оставија рамнодушен.

Така протекоа деталите за расправијата на Хари со неговиот брат Вилијам, кој го соборил на подот за време на конфликтот, како и за кавгата што следела меѓу Вилијам и сопругата на Хари, Меган, кога дошле на гости да се помират и да ги решат несогласувањата.

Сензационалното признание дека неколкупати користел кокаин го потресе кралското семејство и целиот свет. Принцот Хари, исто така, признава дека пушел канабис во Итон и експериментирал со магични печурки.

„Секако дека земав кокаин во тоа време. Во нечија селска куќа на викенд за лов, ми понудија линија, и оттогаш земав уште неколкупати. Не беше многу забавно и не ме усреќи нешто посебно, како што ми изгледаше сѐ околу мене. Но, тоа ме натера да се чувствувам поинаку, а тоа беше главната цел. Да се чувствува. Нешто поинакво. Бев длабоко несреќен 17-годишник подготвен да проба речиси сѐ за да го промени статус кво. Така себеси си реков“, напишал принцот Хари во својата автобиографија.

Тој продолжил да ги опишува своите искуства под влијание на магичните печурки. Хари опишал како неговите пријатели отишле до фрижидерот за да земат пијалаци, пишувајќи: „Додека вратата беше отворена, забележавме огромна кутија чоколади со црн дијамантски печурки. Некој зад мене рече дека тие се за сите. Послужете се, момци. Мојот другар и јас зграпчивме неколку, ги проголтавме со текила. Но тоа набрзо се претвори во кошмар кога почнав да халуцинирам во бањата“, напишал Хари и додал:

– Бев во бањата и имаше сребрена канта за отпадоци со педала за отворање. Ја погледнав и таа зјапаше во мене. Се претвори во огромна глава. Згазнав на педалата, а нејзината уста се отвори. Набргу и тоалетната школка се претвори во глава – напишал младиот принц во неверојатните мемоари, во чии делови увид имал и британскиот портал „Дејли мејл“.

Принцот од Велс, Вилијам и кралот Чарлс молчат и не коментираат за мемоарите, но нивните помошници велат дека се длабоко „тажни“ поради нападот. Насловот на книгата на принцот Хари е всушност неговата титула „резервен принц“ – за разлика од неговиот брат принцот Вилијам, кој го носи прекарот „наследник“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img