Принцот Хари: Многу работи премолчив за брат ми и татко ми, тие никогаш нема да ми простат!!!

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Принцот Хари во интервју за британскиот весник „Телеграф“ изјави дека во своите мемоари не спомнал се што се случувало меѓу него и неговиот брат и татко, бидејќи „никогаш нема да му простат“, додавајќи дека има доволно материјал за уште една книга.Во книгата „Резерва“ (Резерва), објавена во вторникот, Хари зборуваше за проблематичните односи во семејството, особено со неговиот брат Вилијам и таткото, кралот Чарлс III.

Хари кажа детали за долгорочните тензии со неговиот брат, кои кулминираа кога тој го собори на земја за време на расправијата во 2019 година за неговата сопруга Меган.Во интервју за Телеграф објавено во петокот, Хари рече дека првиот нацрт на книгата од 800 страници бил скратен на нешто повеќе од 400 страници и дека му рекол на својот писател во сенка Џ.Р. Морингер спомна некои инциденти кои не сакаше да бидат објавени.

„Можеше да има две книги, ајде да го ставиме така“, рече тој.

Тој рече дека не е можно да ја раскаже својата приказна без да вклучи работи за другите членови на семејството.

„Но, има некои работи што се случија, особено меѓу мене и мојот брат и до одреден степен меѓу мене и татко ми, за кои едноставно не сакам светот да знае“, рече тој.

„Затоа што мислам дека никогаш не би ми простиле. Сега може да се каже дека и онака никогаш нема да ми простат за некои работи што ги ставив во книгата“.

Портпаролите на кралското семејство не коментираат ништо што е објавено во книгата, ниту пак серија интервјуа кои Хари ги дал за нејзино промовирање.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img