5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Принцот Хари ги објави пораките на Кејт поради кои Меган плачела

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Принцот Хари ги објави СМС-пораките кои Кејт Мидлтон и Меган Маркл си ги испраќале околу неславните фустани за деверуши. Во своите мемоари „Резерва“, војводата од Сасекс детално раскажал за кавгата помеѓу неговата тогашна свршеница и снаата околу фустанот на принцезата Шарлот, кој „не бил добро сошиен“.

„Фустанот на Шарлот е преголем, предолг, премногу вреќест. Таа плачеше кога го проба дома“, напишала принцезата Кејт во СМС порака до Меган, наведува Хари.

„Добро, и ти реков дека кројачот е спремен од 8 часот наутро. Тука. Во КП. Можеш ли да ја однесеш Шарлот на исправки, како што тоа го прават и другите мајки“, напишала Меган на Кејт во пораката.

Наместо да се согласи на измени, Кејт наводно барала „сите фустани повторно да се сошијат“ и рекла дека дури разговарала за ова прашање со нејзиниот дизајнер на венчавката, кој се согласил со неа. Меган наводно ја прашала Кејт дали е свесна за драмата околу нејзиниот татко Томас Маркл, а Кејт ѝ одговорила дека е свесна, но дека венчавката е за четири дена и дека фустаните не се добри.

„Не сум сигурна што друго да кажам. Ако фустанот не одговара, донеси ја Шарлот. Кројачот чека цел ден“, напишала Меган, а Кејт конечно се согласила со неа.

Хари пишува дека по пораките Меган плачела на подот во нивната куќа.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img