18.2 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Принцезата Шарлот импресионираше и го насмеа целиот свет поради овој потег

НАЈЧИТАНО

На прославата на 70-годишнината од кралицата Елизабета, британската принцеза Шарлот се погрижи целиот свет да се забавува.

Британија деновиве ја слави 70-годишнината од владеењето на кралицата Елизабета, а прославата започна со традиционалната воена парада која воодушеви многумина ширум светот.

На парадата присуствуваа и сите три деца на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, кои привлекоа голем интерес, особено малиот принц Луис, кој повеќепати докажа дека е многу разигран и жив и дека на неговата кожа не пишува строг протокол. .

Ништо поинаку не беше и овој пат, кога во пајтонот покажа дека е полн со енергија и дека се му е игра. Но, се чини дека неговата сестра, принцезата Шарлот, добро знае кои се правилата на однесување на кралот и дека тој сака да ги научи овие правила и на својот брат, кого засега не сака многу да го следи.

Додека се возеле со кочијата до Кралската палата, Кејт Мидлтон имала многу работа да ги смири сите три деца во кочијата, принцот Луис, принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Во еден момент сите тројца почнаа да маваат по насобраната толпа на патот, а бранот особено го импресионираше принцот Луис кој не сакаше да запре. Тогаш принцезата Шарлот виде дека ќе мора да ги преземе работите во свои раце, па едноставно го зеде својот помлад брат за рака и нежно ја стави на неговата нога.

Малиот принц брзо го разбрал овој гест и видел дека не се шегува со својата постара сестра, па без приговор ја послушал, а малата Шарлот на целиот свет му покажала кој е газдата.

Клипот, се разбира, брзо го обиколи светот и, се разбира, насмеа многумина, а сега е уште појасно зошто принцот Луис сè уште ретко присуствува на протоколарните обврски. Сè уште е премногу разигран за да може да преживее вакви настани според правилата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО