2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Приведен криминалец од Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На 19.09.2022 во 18.00 часот на ул.„Блажо Алексов” во Кавадарци, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го привеле М.Ј.(39) од Кавадарци. Тој бил осуден на 15 години казна затвор за сторени кривични дела, соопшти МВР.
За него била распишана централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово -Скопје каде имал за доиздржување уште една година и пет месеци.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Муса Џафери: Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети. Тој заедно со другите министри треба да се појави...

Грчката морнарица сѐ уште го бара пилотот од урнатиот Ф-4

Потрагата по пилотот на авионот Ф-4 фантом на грчката воена морнарица што вчера се урна во Јонското море, траеше во текот на ноќта, а...

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари го прими амбасадорот на Обединетото Кралство, Метју Лосон

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска во неговиот кабинет го пречека британскиот амбасадор во Скопје, Метју Лосон. „Му се заблагодарив на амбасадорот Лосон за...
spot_img
spot_img
spot_img