4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Приведен крадец во Скопје, следува соодветна пријава

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На 09.02.2022 во Полициската станица Аеродром, по преземени мерки и активности, бил повикан С.Н.(24) од Скопје, поради сомнение дека се обидел да изврши кражба во продажен објект во трговски центар во Скопје. Во службен разговор со полициски службеници тој го признал делото. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Денешното рочиште за поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот

Денешното рочиште за поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Неговиот бранител попладнево испрати допис во кој ги објасни...

Украинските функционери добија забрана за одмор во странство

Украинската влада им забрани на своите високи функционери и пратеници, вклучително и на нивните сопруги, да одат на одмор во странство за време на...

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...
spot_img
spot_img
spot_img