25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Приведен измамник кој измамил жена од Скопје

НАЈЧИТАНО

На 01.03.2022 во Полициската станица Карпош бил приведен Л.Г.(18) од Романија. Тој се сомничи дека на 17.02.2022 измамил 77-годишна жена од Скопје, односно дека сторил кривично дело по член 247 од Кривичниот законик. Според пријавеното, тој се претставил како бизнисмен од странска земја и нудел предмети на продажба, а притоа барал да му се плати во злато.
Со Л.Г. бил извршен службен разговор во присуство на Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО