18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Приведен е дилер од Скопје

НАЈЧИТАНО

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единицата за недозволена трговија со дрога во координација со Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје, вчера го лишиле од слобода скопјанецот Г.М.(38).„По добиени информации дека тој набавува дрога во поголеми количини која ја препакува и ја продава, по добиена наредба од Основен суд Скопје, извршен е претрес во домот во кој живее и помошна просторија-гаража, при што се пронајдени и одземени 13 пакувања кокаин, седум пакувања кристал мет, едно пакување екстази и ќесички со марихуана, како и предмети со остатоци од марихуана“, се наведува во соопштението од МВР.По документирање наслучајот против Г.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО