7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

НАЈЧИТАНО

Ноќеска (18.02.2022), околу 00.10 часот, на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, го лишиле од слобода Ј.А.(21) од Гостивар. За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување на затворска казна. Ј.А. е приведен во полициска станица, по што е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО