5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Приведено лице од тетовско за издржување на затворска казна

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (17.01.2023) околу 20.55 часот во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 37-годишниот Х.Е. од ова село.
Тој се барал со судска наредба за издржување на едногодишна затворска казна.
Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на затворската казна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Владата го смени името, но но не и планот

Владата воведува данок против оние форми кои енормно профитираа од кризите изминативе две-три години, само го нарекува со друго има, данок за солидарност. Имено, доколку државата...

И на МНР му „пукна филмот“

Министерството за надворешни работи на Северна Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Република...

Груевски ја коментира ситуацијата со соседна Бугарија

„Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ...
spot_img
spot_img
spot_img