4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Приведени крадци во Скопје

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На 17.01.2023 во 12.40 часот на паркинг во центарот на Скопје полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар ги лишија од слобода Е.К.(34) и О.Р.(39), поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка кражба. При преглед кај нив се пронајдени повеќе предмети кои биле користени при извршување на кривичното дело, како и предмети за кои постои основано сомнение дека се поврзани со кривично дело. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Овие намирници најчесто предизвикуваат надуеност

Надуеноста е нормална и е комбинација од две работи: воздухот што го голтате додека јадете и храната што ја јадете. Како што објаснува гастроентерологот...

Компанијата Тесла загуби 140 милиони долари во биткоини

Компанијата „Тесла“ загуби 140 милиони долари од инвестиции во биткоини во 2022 година, јавува Би-Би-Си. Компанијата му потврди на американскиот регулатор дека изгубила вкупно 204...

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД СО ПОДДРШКА НА КАМПАЊАТА „ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ“

По повод месецот на ретки болести, претседателот на советот на Општина Охрид Сашо Донев и советниците на Советот на Општина Охрид се вклучија во...
spot_img
spot_img
spot_img