16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Претставник од Кабинетот на претседателот положи цвеќе пред Споменикот на жртвите од скопскиот земјотрес од 1963 година

НАЈЧИТАНО

Претставник од Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија, по повод 59-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, положи цвеќе пред Споменикот на жртвите од земјотресот, на Градските гробишта Бутел во Скопје.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО