9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Претрес во Скопје, приведен дилер

НАЈЧИТАНО

На 24.02.2022, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода А.С.(27) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 215 од Кривичниот законик.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО