22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Претпладнево на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи

НАЈЧИТАНО

Претпладнево на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.
УВ индексот – 7.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 31 степен.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО