27.9 C
Ohrid
Tuesday, August 16, 2022

Претежно сончево и топло време

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе е поинтензивен на североистокот. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ-индексот е 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 34 степени.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови во југоисточните делови ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 22 степени, а максималната од 30 до 39 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО