9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон утрово бил опериран поради проблеми со синусите

НАЈЧИТАНО

Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон утрово бил опериран поради проблеми со синусите, соопшти неговиот кабинет.

– Премиерот рано денеска имаше „помала“ операција под општа анестезија во болницата NHS во Лондон, а сега се одмора на Даунинг стрит – изјави неговиот портпарол, пренесе „Дејли мејл“.

Џонсон излегол од дома во 6 часот наутро, а до 10 часот се вратил во Вестминстер, не користел брза помош по процедурата, која била однапред закажана.

– Премиерот имаше мала рутинска операција поврзана со синусите. Тој ќе одмора утрово – изјави неговиот портпарол.

Тој додаде дека важните одлуки ќе бидат преземени од вицепремиерот Доминик Раб за следните 24 часа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО