4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Премиерката на Финска, Сана Марин, се појави во рокерско издание на познатиот фестивал

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Премиерката на Финска, Сана Марин, се појави во рокерско издание на познатиот фестивал. Станува збор за рок фестивал кој се одржува секоја година на островот Руисало во Турку, Финска. „Руисрок“, основан во 1970 година, е вториот најстар рок фестивал во Европа и најстар во Финска.

Сана Марин
Инстаграм

 

Годинава фестивалот започна на 8 јули, а заврши вчера.

 

Официјалниот инстаграм профил на фестивалот објави црно-бела фотографија на која премиерката позира во тексас искинати шорцеви, маица, кожена јакна и чизми.

Сана претходно се огласи на Инстаграм објавувајќи фотографија со сопругот со порака дека „празниците можат да започнат“.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Почина актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“

Актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“, почина во саботата на 28 јануари како последица од...

Загинаа 4 млади бразилски фудбалери

Автобус полн со млади фудбалери на фудбалскиот клуб Вила Мариа Хелена од Бразил се превртел во провалија од десетина метри. Според информациите на бразилските медиуми,...

Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Памела Андерсон, утре ќе ги претстави сите тајни од својот живот во серијата „Памела, љубовна приказна“

Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Памела Андерсон, утре ќе ги претстави сите тајни од својот живот во серијата „Памела, љубовна приказна“ (Pamela, A...
spot_img
spot_img
spot_img