7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Пред Собранието денеска повторно се собрани граѓани кои протестираат против прифаќањето на францускиот предлог

НАЈЧИТАНО

Пред Собранието денеска повторно се собрани граѓани кои протестираат против прифаќањето на францускиот предлог.

Во Собранието, пак, втор ден во тек е расправата за Информацијата за содржината на Предлог-преговарачката рамка за започнување на пристапните преговори на земјава со Европската Унија.

Пред и околу собраниската зграда присутно е полициско обезбедување, а улицата пред Собранието е затворена за сообраќај.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО