23.1 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Пратеничката на УХЦР во Лавов ги посети раселените

НАЈЧИТАНО

Глумицата Анџелина Џоли  деновиве го посети украинскиот град  Лавов каде што разговараше со раселените лица меѓу кои и деца што се на лекување поради повреди добиени во ракетниот напад на железничката станица Краматорск во почетокот на април.

Џоли го привлече вниманието кога се појави во неупадлива облека во кафуле во градот, каде што им делеше автограми на оние што ја препознале, објави тамошната телевизија.

Глумицата заедно со останатите потрча во засолниште кога засвиреа сирените за опасност.

Џоли е специјален пратеник на УНХЦР за бегалци од 2011 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО