9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Пратеникот Скендер Реџепи ја напушти Алтернатива и пратеничката група,се намалува довербата во владата!!!!

НАЈЧИТАНО

Пратеникот Скендер Реџепи од Алтернатива ја напуша пратеничката група на партија и во иднина ќе делува како независен пратеник. Тој за оваа одлука официјално го известил собранискиот спикер, Талат Џафери.

Алтернатива е дел од владејачкото мнозинство, откако влезе во Владата по излегувањето на БЕСА. Реџепи беше незадоволен од владиниот договор и не се појави на последниот партиски конгрес на кој Африм Гаши доби поддршка за втор мандат за лидер на партијата.

Реџепи бараше непристрасна истрага за случаи за кои тој смета дека биле политички монтирани, но и рамноправен развој на Липковскиот регион.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО