По филмот за животот на пејачот Тома Здравковиќ, публиката ја чека и приказната за неговиот колега Џеј Рамадановски, кој почина на 6 декември 2020 година

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По филмот за животот на пејачот Тома Здравковиќ, публиката ја чека и приказната за неговиот колега Џеј Рамадановски, кој почина на 6 декември 2020 година.

Сценариото за филмот „Недела“ го напиша Стефан Бошковиќ, а режисерот Немања Ќераниќ се подготвува за снимањето на кадрите. Уште се размислува кој ќе го игра Рамаданоски  во филмот. Конкуренти за главната улога се Денис Муриќ и Амар Ќоровиќ.

Филмот кој го носи името на еден од најголемите хитови на Рамадановски, ќе го прикаже детството и растењето на пејачот во дом за напуштени деца, но и ќе го следи неговиот пат до славата и неговиот подоцнежен живот.

Момчето кое ќе го глуми Џеј во периодот на раната младост, како што пренесуваат српските медиуми, ќе биде непознато  момче, кое ќе биде избрано на кастингот, додека во подоцнежните години од животот, пеачот ќе го играат Денис или Амар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Зошто земјотресот во Турција беше толку смртоносен и што го предизвика?

Разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала во понеделникот ја погоди југоисточна Турција во близина на границата со Сирија, а бројот...

Апокалиптични сцени во Турција и Сирија: „Афтершоковите беа како Армагедон“

Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди рано утринава јужна Турција и беше почувствуван во поголем дел од земјата, како...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img