5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

По раскинувањето со Пике, Шакира ги стави децата на прво место

НАЈЧИТАНО

По раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике, пејачката се фокусираше на нивните деца, 9-годишниот Милан и 7-годишниот Саша.

На почетокот на летото беше откриено дека пејачката Шакира и нејзиниот избраник Пике раскинуваат по 11 години. Причина за тоа се вели дека е неверството на фудбалерот. Неодамна пејачката проговори за ситуацијата во која се нашла и истакнала дека пред се сака да го заштити нивното дете.

Шакира во октомври ќе ја краси насловната страна на магазинот Elle, за кој даде интервју. Таа меѓу другото рече дека се уште е тешко да се зборува за раскинувањето бидејќи се справува со неговите последици. Целата работа уште повеќе ја отежнуваат фотографите – постојано чекаат пред нејзината куќа. „Нема место каде што јас и моите деца би можеле да се скриеме од нив, освен нашата куќа. Не можеме да одиме низ паркот како нормалните семејства, не можеме да одиме на сладолед, фотографите се насекаде“, вели пејачката.

Моментално не ѝ оди најдобро во Барселона
Таа истакна дека ќе направи се за да ги заштити децата и рече дека тоа е нејзиниот приоритет во животот. Но, Барселона, каде што живеат, сега за нив е место каде што не се чувствуваат безбедни од папараците. Вели дека двете деца заслужуваат нормален живот, но таму сега е тешко, бидејќи сите разговараат за својот живот. Таа додаде дека многу од работите за кои се зборува не се точни.

Објава споделена од магазинот ELLE (@elleusa)

Таа и Пике го делат старателството над нивните деца и Шакира верува дека ќе го најдат вистинскиот начин да им обезбедат светла иднина. Но, многу би ѝ значело што би можеле да имаме одредена приватност во ова време. Згора на тоа, за неа, која верува во семејните вредности, разделбата е една од најтешките работи во животот. Некое време, таа ја потчини својата кариера на семејството – се пресели во Шпанија за да го поддржи Пике во неговиот фудбалски пат. Таа нагласи дека поради ова дете имале мајка која била присутна и затоа сега се исклучително блиски.

Пике се закани со правна постапка
Од кога раскинаа, папараците постојано го следат фудбалерот, додека се обидуваат да ги овековечат моментите кога тој е во друштво со Клара Чиа, 23-годишна студентка. Се вели дека врската со неа е причина за раскинувањето со Шакира. Тој најави дека ќе поднесе тужби против оние кои ги кршат правата на неговите деца. Неговите адвокати објавија дека од нивното раскинување се појавиле многу непроверени информации за фудбалерот, неговото семејство и приватниот живот. Ваквите извештаи и фотографии му нанесуваат штета на неговата чест и претставуваат сериозен удар за правата на неговите деца, чија безбедност и безбедност се негов прв приоритет, велат неговите адвокати. Постојаната потера на папараците го натерала да го промени секојдневието за да ги заштити своите најблиски.

Неговите адвокати исто така истакнуваат дека Пике отсекогаш ја почитувал работата на медиумите, но во последно време има вмешаности кои ги преминуваат границите на правното, па затоа бил принуден да покрене постапка против оние кои го менуваат неговиот семеен живот и ги кршат правата на децата. . Неговата единствена цел е да обезбеди благосостојба на двете деца и да им го врати правото на приватност.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО