2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

По повеќе од четири месеци потрага, германската полиција ја уапси Мирнеса С., позната и по прекарот Мики

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

По повеќе од четири месеци потрага, германската полиција ја уапси Мирнеса С., позната и по прекарот Мики, осомничена дека од фирмата во која работела украла 1 милион евра. Уапсена е во Штутгарт, градот каде што го извршила грабежот.

Германските медиуми пренесуваат дека Мирнеса преку својот адвокат ѝ соопштила на полицијата дека ќе се предаде, откако локалната полиција ја открила нејзината локација во текот на изминатите недели, па фаталната блондинка била свесна дека полицијата го стега кругот околу неа.

Сепак, не е јасно дали станува збор за точна информација, бидејќи таа е уапсена на аеродромот, па некои медиуми претпоставуваат дека сакала да ја напушти Германија. Многумина биле шокирани од изгледот на Мирнеса при нејзиното апсење – таа ни најмалку не наликува на жената од фотографиите кои ги преплавија медиумите последните недели. Сега е бринета која носи очила.

Мирнеса на 14 октомври украла 1 милион евра во кеш од германска транспортна компанија. Грабежот бил веднаш забележан, а полицијата распишала потерница по неа.

Мирнеса или Мики е родум од Бусовача, каде што живеела извесно време. Оваа атрактивна блондинка живеела луксузно. На фотографиите кои ги објави на Инстаграм може да се видат скапи чанти, накит, часовници Ролекс, а наводно има и профил на платформата Only Fans.

Новинари од Босна и Херцеговина ја посетија нејзината родна куќа во Бусовача, каде што ја нашле нејзината родна куќа. Таа наводно има брат близнак и уште една сестра, а нејзиниот татко починал минатата година

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...
spot_img
spot_img
spot_img