More

  По победата Жозе Мурињо издвои еден играч и го допре Тахировиќ

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Рома синоќа забележа многу важна победа против Фиорентина, а херој беше аргентинскиот интернационалец Пуло Дибала со два гола.

  Со нови три бода тимот од Рим остана на седмото место, но само три бода ги делат од Јувентус кој е третопласиран.

  Селекторот на Вучица, Жозе Мурињо, по победата беше пресреќен и ја издвои посветеноста на Дибала на тимот, откако Аргентинецот рано се врати од одморот по Мундијалот.

  „Дибала првично побара да се врати на 1 јануари, но јас му реков дека сакам да се врати на 29 декември бидејќи се плашев дека овој тим нема да ја победи Болоња повторно без него. Тој беше на тренинг лет на 28 декември. Тој е посебно момче“, изјави Мурињо.

  На прашањето како Рома може да ја подобри својата игра, тој се осврна и на Бенјамин Тахировиќ, потенцијалниот репрезентативец на Бсона и Херцеговина, сметајќи го за голем талент.

  „Како Рома може да ја подобри својата игра? Со давање шанса на помладите. Тахировиќ го има тој квалитет, тој е пример за играч кој може да ни помогне да растеме“, изјави португалскиот стручњак.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Жена живеела со 800 стаорци, сега бараат посвоители

  Љубител на глодари живеела со 800 стаорци во нејзината куќа во западната германска сојузна покраина Рајнска област-Пфалц, но интервенирала ветеринарната служба.Минатата недела ветеринарниот институт...

  Русија и се заканува на американската амбасада во Москва

  Русија побара од американската амбасада во Москва да престане да го шири она што Кремљ го смета за лажни вести за руската воена операција...

  Погледнете што имаат да кажат научниците за комбинирање на кафе со малку млеко

  Не е тајна дека кафето е мал, секојдневен луксуз за повеќето луѓе во светот. Кафето е совршен изговор за дружење со пријателите, го подобрува...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img