20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

По дводневна борба со пожарот колабирале од умор

НАЈЧИТАНО

Најтрогателни фотографии: По дводневна борба со пожарот колабирале од умор
Пожарот над локацијата Дражин врв во Котор е изгаснат, а дел од противпожарната екипа која беше ангажирана во гаснењето на пожарот потоа направи пауза.

Во гаснењето на пожарот во тој локалитет, покрај припадниците на Которската служба за заштита и спасување, учествувале и членови на доброволното противпожарно друштво Тиват.

Радио Котор јавува дека пожарот претходните денови уништувал се пред себе од врвот до подножјето на ридот, движејќи се од Пераст кон градината Дража.

„Она што ја „зачини“ вчерашната дежура е пожарот кој ненадејно се појави во близина на станбен блок во Дражина врв, но 15-ина момци веднаш интервенираа и успешно ја завршија работата“, изјави за Радио Котор Едо Ковачиќ, командир на Службата за заштита и спасување. синоќа..

Момчињата кои со денови ниту јаделе ниту спиеле, буквално пропаднале откако се увериле дека пожарот повеќе не им се заканува на домовите и граѓаните.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО