9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Почина јапонскиот моден дизајнер Иси Мијаке

НАЈЧИТАНО

Јапонскиот моден дизајнер Иси Мијаке, познат по храбар стил, почина на 84-годишна возраст.

Мијаке, чие име стана синоним за економската и модната моќ на Јапонија во 1980-тите, почина од рак на црниот дроб, објави новинската агенција Кјодо.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО