Постирала слика од облеката на бебињата, „Брајан зошто молчиш?“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Нови детали испливаa во потрагата по Ана Волш(39), Србинка со потекло од Белград која исчезна на новогодишната ноќ во државата Масачусетс. Пред точно три недели Ана на Инстраграм објавила видео од облеката на нејзините синови бебиња, а некој коментирал „како да знаела што ќе се случи“, јавуваат српските медиуми.

Во описот на видеото Ана напишала дека ќе ги врами како спомен куклите на нејзините синови, нивните први играчки, зајачиња, џемпери и чевли. Дали таа на овој начин се збогувала со нив?

Менди и Мајк Силва, станари во куќата каде живееле Ана и сега веќе уапсениот нејзин сопруг Брајан изјавиле за Ен-Би-Си Бостон дека во домот уште пред шест месеци се случило нешто. Според нив, Ана се брзала да се ослободи од имотот, вклучувајќи ги и автомобилот и станот во кој живееле станарите.

– Тие го продадоа станот на 28-ми или 29-ти, непосредно пред (Ана) да исчезне, и тоа беше продажба во готовина – изјавил Мајк Силва.
Мајк му испратил честитка за Нова година на Брајан, но Брајан му одговорил дури ден подоцна.

„Среќна Нова Година. Извинете за доцнењето. Го изгубив телефонот, мојот син штотуку го најде“, напишал Брајан во пораката што Силва ја сподели со NBC10 Boston.

И Менди, сопругата на Мајк, му пишувала на Брајан.

„Каде е Ана? Брајан, ако знаеш нешто, зошто не зборуваш?”, гласела пораката.

– Таа ми беше пријателка. Ќе донесеше алкохол, шишиња вино за празниците, или ни носеше чоколади, а ние го правевме истото. Ѝ оставав колачиња за неа и нејзините деца – објаснува Менди за медиумите.

Сопругот на Ана, Брајан се изјаснил за невин откако беше уапсен, но не покажал знаци на загриженост.

Истрагата за исчезнувањето на Ана продолжува и влегува во 12-от ден.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img