4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Последното селфи на блогерка од несреќниот авион – go to Nepal!

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Оди во Непал! Или на англиски – go to Nepal!

Ова е пoраката на селфито на туристичка блогерка Елена Бандуро (33) од Москва. Таа своите светски авантури ги споделуваше на Интернет.

Бандуро возбудено известуваше и за нејзиното последно патување во Непал.

Оваа е нејзиното последно селфи во животот, снимено токму во авионот кој денеска се урна и во кој загинаа сите 72 патници и членови на екипажот.

Покрај неа, во авионот имало уште тројца руски државјани.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img