7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Последните 10 секунди од новата химна останаа во воздухот

НАЈЧИТАНО

Принцот Хари е обвинет дека покажал „целосно, целосно непочитување кон својот татко“ со тоа што наводно го запрел пеењето на „God Save the King“ во замокот Виндзор. Биографот на Хари, Анџела Левин , беше меѓу многуте што ја ретвитна снимката, на која се чини дека војводата од Сасекс (38) молчи при крајот додека оние околу него пеат химна во знак на почит на неговиот татко. На истото видео се гледа како кралот Чарлс III се бори со солзи додека се пее „Бог чувај го кралот“ во Вестминстерската опатија, јавува Мондо.

„Целосно непочитување кон својот татко, нација, круна и монарх“, напиша британскиот ветеран Мајк Марфи на Твитер со низа лути емотикони. „Одземете му ги сите кралски титули и пари. Тогаш колку ќе го сака Нетфликс“, напиша овој ветеран.

 

 

Кралот не ја пееше националната химна, бидејќи таа му беше посветена нему, но очигледно ниту неговиот син Хари, кој беше прикажан како стои веднаш зад него, гледајќи напред со затворена уста во последните 10 секунди од почитта.

Сопругата на кралицата Камила очигледно ја пееше новата химна до крај, како и сестрата на Чарлс, принцезата Ана и нејзиниот сопруг, вицеадмиралот Тимоти Лоренс. Братот на кралот, Андреј, исто така ја придвижи устата во кадарот, како и неговите ќерки зад него. Претходните снимки покажаа и други членови на кралското семејство, вклучително и братот на Хари, принцот Вилијам и неговото семејство, како јасно пеат. Веднаш не беше јасно дали сопругата на Хари, Меган Маркл (41) му пееше почит на својот свекор, бидејќи нејзината уста беше заматена од свеќата што ја држеше.

Други, исто така, инсистираа на тоа дека Хари очигледно го омаловажувал својот татко молчејќи на химната. Хари го обвинуваше татко си дека му предизвикува „болка и страдање“ што на крајот доведе до неговата одлука да побегне во Калифорнија со сопругата.

„Тој (Хари) не може да биде понепочитуван дури и да се обиде“, напиша еден човек на Твитер, додека друг истакна дека мора да е „ужасно непријатно кога кралот ти е татко, а ти седиш веднаш зад него“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО