More

  Последниот ден од јануари ќе се најдат во продажба мемоарите на Памела Андерсон, а таа вели дека книгата е многу повеќе од секс-снимка

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Последниот ден од јануари ќе се најдат во продажба мемоарите на Памела Андерсон, а таа вели дека книгата е многу повеќе од секс-снимка. Мемоарите „Љубов, Памела“ излегуваат на ист ден со документарниот филм на „Нетфликс“ „Памела, љубовна приказна“.

  Во книгата, рече Памела Андерсон, сè е вклучено – „од почеток до крај, од првото сеќавање до последното“.

  Меѓу другото, Памела Андерсон во книгата и документарниот филм зборува за нејзиното тешко воспитување во сиромашна Лејдисмит со насилнички татко и мајка, злоупотреба во детството и силување. Андерсон била физички малтретирана од нејзиниот прв сопруг Ли, кој одлежал казна за кривично дело злоупотреба на сопружникот откако ја удрил додека таа го држела нивниот син. Тие се разведоа во 1998 година, но заедно го одгледаа својот син.

  Почнала да позира гола за да ја врати контролата.

  „Тоа беше мој избор. Но, исто така, на некои луѓе им даде поттик да се однесуваат со мене со непочитување“, рече таа.

  Во документарецот на „Нетфликс“ ќе бидат прикажани сите нејзини поранешни сопрузи – Томи Ли, Кид Рок, Рик Саломон, Џон Питерс и Ден Хејхерст.

  Минатата година на стриминг платформата „Хулу“ почна да се емитува серијата „Pam&Tommy“ со Лили Џејмс во главната улога. Серијата се врти околу секс снимка, која е украдена од сеф.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img