Портпаролката упати брутални зборови кон сите што велат „Слава на Украина“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, смета дека сите оние кои сакаат да скандираат „слава на Украина“ само тврдат дека се противат на неонацизмот.

Таа во својата изјава која беше споделена на Твитер профилот на министерството ги спомна Курти и Зеленски.

– На крајот на краиштата, сите оние Курти, Зеленски и другите кои сакаат да скандираат „Слава на Украина“ само тврдат дека се против етикетирањето на неонацистите. Мислам дека наскоро ќе кажат: Да, ние сме нацисти, но што можете направи за тоа? – напиша Захарова.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img