Поранешното раководство на Барса за Меси: Стаорец од канализација

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шпанските медиуми ја открија преписката на предводникот на Барселона од времето на Хосеп Бартомеу во која највнатрешната управа на клубот го навредувала Лионел Меси.

Тогаш поради коронавирусот беа намалени договорите и платите на играчите во каталонскиот гигант, а Меси не попушти под притисокот да прифати помала плата.

„Барти, не можеш да бидеш толку добар со тој канализациски стаорец. Овој клуб му даде сè, а потоа се одлучи за трансфери, нови договори, спонзори за себе… Мора да размислите за договорот на Суарез, тој на Жорди Алба, а има провизии за потпис на Ансу Фати и агентот на Меси, кои не не знае ни да чита, а партнерот е дилер. Сите ние во клубот страдаме поради тоа хормонално џуџе, кое може да и се заблагодари на Барса што воопшто е жива“, му напиша клупскиот адвокат Роман Гомез Понти на тогашниот претседател Бартомеу.

Има поинтересни детали од Whatsapp групата на тогашното раководство на Барса. Така Жерар Пике го нарекоа „син на големата мајка“ по поразот во четвртфиналето на Лигата на шампионите од Баерн.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img