25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Поранешниот тениски ас го продаде својот стан на Милан Поповиќ, таткото на синот на Северина, Александар

НАЈЧИТАНО

Поранешниот тениски ас го продаде својот стан во центарот на хрватската престолнина Загреб на Милан Поповиќ, таткото на синот на Северина, Александар.

Горан Иванишевиќ се пресели со сопругата Нивес и синот Оливер, а сега сите бараат нов дом. Станот што го продал е на петти кат во Бан Центар, има 123 метри квадратни, има балкон од осум квадрати, а има и две паркинг места во гаражата.

Нивес Иванишевиќ на својот Инстаграм профил во неколку наврати досега споделувала фотографија направена во нивниот дом.

Како што пишуваат хрватските медиуми, како сопственик на станот сега е наведена и Целанова, основана од Милан Поповиќ. Последниот во последните години купи доста имот во Хрватска. Станува збор за вила на Хвар, фарма во Врбовец и вила на Хорватовец каде е и седиштето на неговата компанија.

Со купувањето на имотот на Горан Иванишевиќ, тој стана сопственик на стан составен од ходник, дневна со трпезарија, две спални соби, кујна, остава, бања, тоалет и кабинет. Инаку, зградата во која се наоѓа станот не му е непозната на Поповиќ – пред да купи вила во Хорватовец, подзакупецот бил во овој блок.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО