2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Поранешната претседателка на Хрватска по натпреварот му порача на канадскиот премиер: Ми недостигаш…

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ пристигна во Доха во неделата пред натпреварот на нашата репрезентација со Канада. Поранешната претседателка од трибините во Доха мечот го следеше облечена во националниот костим на Посавина, а по победата од 4:1 против Канаѓаните испрати порака и до канадскиот премиер Џастин Трудо.

-„Каков одличен натпревар на Светското првенство. Многу сум горд на хрватскиот тим. Канада се бореше храбро. Џастин Трудо, ми недостасуваше твоето друштво вечерва. Со гордост ја носев националната носија од Посавина и го претставив нашето наследство и националните бои“, рече поранешниот претседател.

Мечот го следеше во друштво на претседателот на ФИФА Џани Инфантино, а пред натпреварот се огласи и на мрежите.

„Одлична атмосфера во #SouqWaqif со обожаватели од целиот свет. Се бориме на спортскиот терен за СП во Катра, но пријателството го славиме во секој момент. Колку е убаво да се чувствуваш безбедно и добредојдено! Им благодарам на сите за пријателството и поддршката што и ја пружаат на Хрватска“, напиша поранешната претседателка по пристигнувањето во Катар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар за литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар за литар, одлучи денеска...

Министерот за правда не знае дали со сигурност ќе биде заменет со кадар на Алијанса за Албанците

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска не сакаше да ги коментира информациите дека Министерството за правда ќе биде предмет на преговори за влез на...

Ковачевски контра позицијата на Мицкоски

Има една теза што ја заговара ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е дека пратениците немале мандат да гласаат уставни измени. По две основи не е точно....
spot_img
spot_img
spot_img