5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Поранешниот македонски амбасадор во Данска, Наим Мемети ненадејно починал

НАЈЧИТАНО

Поранешниот македонски амбасадор во Данска, Наим Мемети ненадејно починал, објави „Алмакос“.Порталот пишува дека Мемети доживеал срцев удар за време на петочната молитва во џамија во Тетово и го загуби животот на 44-годишна возраст.

Мемети беше амбасадор на Македонија од 2014 до 2018 година, а замина во државата како кадар на Демократската унија за интеграција (ДУИ).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО