23.9 C
Ohrid
Monday, May 23, 2022

Поранешен олигарх: Најчудната работа досега, руските свештеници го благословуваат сатаната

НАЈЧИТАНО

Некогаш најбогатиот човек во Русија и најмоќниот олигарх кој му се спротивстави на Владимир Путин, Михаил Ходорковски на Твитер објави фотографија од свештениците на Руската православна црква кои благословуваат интерконтинентална балистичка ракета популарно наречена Сатана.

-„Мислам дека никогаш нема да видите нешто почудно. „Водачите на Руската православна црква ја благословуваат ракетата наречена Сатана“, напиша поранешниот руски олигарх.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО