Поради проблем со препоните, Ѓоковиќ го напушти тренингот пред АО, навивачите во страв

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Новак Ѓоковиќ го одработи својот прв јавен тренинг на терените на Австралија опен по депортацијата минатата година и не успеа да го заврши.

Српскиот тенисер пристигна во Мелбурн во понеделникот, но дури оваа среда реши да излезе на теренот.

Претходно тој договори спаринг партнер да му биде Даниил Медведев, а двајцата тренираа заедно и ги воодушевија фановите.

Сепак, по 36 минути Ѓоковиќ реши да го напушти теренот. Не се чувствувал добро, му била укажана помош за препоните, а превентивно било одлучено да излезе бидејќи до Австралија опен останале само пет дена.

Тогаш многу фанови останаа без зборови бидејќи се прашуваа дали тоа не е посериозен проблем. Тоа е проблем со препоните, а очигледно не се движел доволно добро.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img