24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Поп ѕвездата Хари Стајлс се тестира себеси како моден дизајнер

НАЈЧИТАНО

Во модниот свет одекнува веста дека британската суперѕвезда Хари Стајлс учествуваше во капсулната колекција насловена Gucci HA HA HA со познатата италијанска модна куќа Gucci.

Тоа е почит на трајното пријателство помеѓу Стајлс, модна икона и долгогодишното лице на овој бренд, и креативниот директор на Гучи, Алесандро Микеле, кои многу се смееја заедно – оттука и името на колекцијата.

Кога се запознале, сега 28-годишниот Хари бил само тинејџер кој штотуку го напуштил бендот за момчиња One Direction, а Але штотуку го презел Гучи. „Пораснавме заедно“, рече Микеле, 20-годишен маж кој е благодарен на Стајлс што му помогна да го врати времето во тинејџерски години.

Колекцијата, која ќе биде достапна во продавниците на Гучи во октомври, би требало да биде особено забавна и проткаена со духот на еклектичниот стил на Хари со примеси на 70-тите – последниот период беше одбележан и со создавањето на Микеле.

Креативниот директор додаде дека тоа е љубовно писмо до винтиџ и рок идолите од тоа време: „Тоа е нешто сосема природно, бидејќи бевме луди од прекрасните парчиња од тој свет и ексцентричните мажи од таа ера“.

Стајлс, моментално една од најбараните ѕвезди во светот на поп музиката, веќе ја полуде публиката како член на момчето бенд One Direction. Подоцна се покажа и како солист и со голем успех се тестираше на филмските екрани.

Разновидната Англичанка од минатата година е во врска со децениската актерка и режисерка Оливија Вајлд, која неодамна ја режираше во филмот „Не грижете се, мила“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО