20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Популарната Нина Бадриќ по три години доаѓа во Љубљана

НАЈЧИТАНО

На големо задоволство на словенечката публика, хрватската ѕвезда Нина Бадриќ по три години се враќа во Љубљана. Во сабота, 21 мај, таа ќе ги пее на сцената во Цанкарјев дом.Хрватската ѕвезда Нина Бадриќ (49) речиси 30 години ги грее срцата на вљубените со своите многубројни хитови, тешејќи ги разочараните и влевајќи надеж. Неодамна, таа ги собра своите најголеми хитови, вклучително и ти рече, се сеќавам, сè уште ја имам истата желба, на албумот Dani i Godine (Најдоброто од 2014-2021). Нина досега има издадено седум соло албуми, бројни албуми во живо, синглови и дуети – на сцената застана со Хари Мата Хари (61), Алан Хржица (43), Дино Мерлин (59) и други.

Нина БадриќФото: Андреја Дамњановиќ
Нина е автор на повеќето нејзини песни. Во 2012 година ја претставуваше Хрватска на Евровизија во Баку, Азербејџан, со нејзината песна Небо. Добитничка е на осум туркања и многу други награди. Самоуверената Нина важи и за икона на стилот и модата, таа редовно објавува фотографии на социјалните мрежи, а само на Инстаграм ја следат повеќе од 400.000 луѓе. Таа е љубител на високата мода, тропскиот рај со тиркизно море на Малдивите и одличната кујна.

Нина БадриќФото: Profimedia
Не сака да го открива приватниот живот, музиката ја става во прв план. Оваа година таа ќе го слави Авраам; достојно ги прифаќа своите години и многу желби и соништа за иднината. Таа е најсреќна покрај море, во природа. Таа верува во искрена љубов и дека еден ден ќе го најде мажот од соништата. Нина одржува позитивна енергија и насмевка на лицето, редовно се грижи за својата благосостојба и останува дама со голем иницијал.

Дури и професионалните фотографи фотографираат со својот телефон!
Дали одите во минатото и се потсетувате кога ќе погледнете стара плоча, фотографија или предмет (барем за момент)? Направете ги постојани, дури и уметнички.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО