14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Попладнево силно невреме го зафати Неготино

НАЈЧИТАНО

Попладнево силно невреме го зафати Неготино. Обилниот, пороен дожд за кратко време ги преплави неготинските улици, а силниот ветар корнеше  гранки, а се уриваа и цели дрвја.

Паднатите дрвја и искршените и паднати гранки на некои улици ги затрупаа тротоарите, а беа оштетени и повеќе возила. На многу места атмосферската канализација не можеше да ја собере зголемената количина вода, па дојде до прелевање на шахтите. Засега нема извештаи за поплавени домови и други објекти.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО