20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Полјакот го облече дресот на Барселона

НАЈЧИТАНО

Роберт Левандовски го потпиша договорот со Барселона, со што стана најголемото засилување на „Камп ноу“ во текот на летниот преоден рок.

Од Полјакот во дресот на Барселона ќе се очекуваат голови, но тој на претставувањето во новиот клуб покажа дека располага со феноменална техника и контрола врз топката.

 

 

По ова шоу, Левандовски многумина го споредија со легендарниот фудбалер на Барселона, Роналдињо.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО