18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Положување цвеќе по повод 9 мај

НАЈЧИТАНО

Претставник од Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија, по повод 9 мај – Ден на победата над фашизмот и Денот на Европа, положи цвеќе пред споменикот „Ослободители на Скопје“ во дворот на Владата и на спомен обележјето на партизанските гробишта во Бутел.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО