More

  Половина свет вчера со неизвесност го следеше слетувањето на авионот на најголемиот лондонски аеродром

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Патнички авион „Ер Србија“ кој вчера летал за Лондон, слетал на аеродромот Хитроу и паднал во големо невреме кое беснее низ цела Западна Европа.

  Половина свет вчера со неизвесност го следеше слетувањето на авионот на најголемиот лондонски аеродром, а во таа драма се најде и авионот на српската авиокомпанија кој околу 13 часот по локално време слета на Хитроу.

  Британската метеоролошка служба вчера издаде ретко црвено предупредување за областа на Лондон и југоисточна Англија поради силните ветрови што ги донесе бурата „Еунис“, а на милиони луѓе ширум земјата им беше кажано да останат дома. .

  Во текот на целата драма голем проблем имаа и авионите за слетување. Колку се силни налетите на ветрот, може да се види на авионите кои слетуваат на лондонскиот аеродром „Хитроу“, а кои ветрот ги носи од едната на другата страна. Илјадници луѓе во живо на надзорните камери го следеа преносот од пистата на аеродромот.

  Многу авиони не успеаја да слетаат од прва, па кружеа над аеродромот чекајќи го најдобриот момент за слетување, но еден српски пилот на „Ер Србија“ ја потврди традицијата дека нашите капетани се меѓу најдобрите во светот.

   

   

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Бројот на загинати од разорниот земјотрес во Сирија надмина 2.500, со што вкупниот број на загинати во Туркије и Сирија надмина 8.400

  Бројот на загинати од разорниот земјотрес во Сирија надмина 2.500, со што вкупниот број на загинати во Туркије и Сирија надмина 8.400. Британските медиуми пренесуваат...

  Голема заплена на кокаин: „Тоа е повеќе отколку што троши целата земја за 30 години“

  Полицијата на Нов Зеланд во средата соопшти дека запленила доволно кокаин за да го снабдува Нов Зеланд 30 години, откако пресретнала огромно пакување со...

  По жестоката физичка пресметка со сопствената сестра Едита на пејачката Инди Арадиновиќ ѝ пукна силиконот во градите

  По жестоката физичка пресметка со сопствената сестра Едита, пејачката Инди Арадиновиќ доживеа нова непријатност. На Инди ѝ пукна силиконот во градите, поради што мора...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img