2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Полицијата ја пронајде 19-годишната девојка од Куманово, за која татко ѝ пријави дека се оддалечила од нивниот дом

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Полицијата ја пронајде 19-годишната девојка од Куманово, за која татко ѝ пријави дека се оддалечила од нивниот дом. Таа е во добра здравствена состојба, информираа денеска од СВР Куманово.
„На 16 јануари годинава, по извршено пребарување и оперативни проверки на терен од страна на полициски службеници од СВР Куманово, пронајдена е во добра здравствена состојба А.И., за која ден претходно, нејзиниот татко, 46-годишниот Б.И. пријави дека се оддалечила од домот“, информираше полицијата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img