1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Полицијата пронајде полна вреќа со марихуана во автомобил (ВИДЕО)

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Вчера во 16.30 часот на наплатната станица Сопот, на автопатот „Пријателство“ полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Д.(38) од Велес, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

„При извршен преглед на патничко возило ‘фиат пунто’ со велешки регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена околу еден килограм марихуана. Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, се вели во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Поранешен бугарски министер прашува „што правиме со напаѓачот?“

Поранешниот бугарски министер за иновации, Даниел Лорер, од коалицијата на Кирил Петков смета дека еден од напаѓачите на претепаниот Христијан Пендиков во Охрид, бил...

Груби: Нема повеќе време, ниту простор за калкулации и измами

Нема повеќе време, ниту простор за калкулации и измами. Или сте за Европа или сте против. Нема простор за средна зона, бидејќи нема друга...

Ковачевски: Отворени се нови можности за економијата и членството во ЕУ, повикувам на обединување и паметни одлуки!

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се обрати на годишната конференција „Година на нови можности“, што се одржува денеска и утре...
spot_img
spot_img
spot_img