14.5 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022

Полицијата откри 142 пијани возачи

НАЈЧИТАНО

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 17 до 22 во акција на полицијата откриени и санкционирани се 142 возачи кои возеле  под дејство на алкохол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Пијаните возачи веднаш се исклучени од сообраќај и им се изготвени законски предвидените поднесоци.

За време на контролата биле санкционирани и 153 останати прекршоци.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО